neděle 17. ledna 2016

Oath of the Gatewatch prerelease

Tři měsíce uplynuly jako voda a opět tu máme novou edici, která je znovu ve znamení eldrazi, kteří jsou tentokráte nejen monstrózní, ale i velmi rychlí a úderní.


Na preview jsem se původně vůbec nechystal, nicméně při psaní rozboru edice mi přišlo, že vypadá velmi hratelně, například oproti BFZ je tu spoustu skvělých uncommon, například Reflector Mage, červený a zelený Embodiment, Relief Captain, Seed Guardian (aneb nový Voice of Resurgence :) , což je podle mnohých nejlepší uncommon edice) a samozřejmě removal jako Spatial Contortion, Grasp of Darkness, nebo Immolating Glare. Rozhodující faktor ale samozřejmě bylo, že bych konečně rád otevřel nějakou expedici :)

Díky tomu, že se opět sealed skládal ze šesti klasických boosterů a navíc ještě z prerelease proma, které se opět mohlo hrát, tak podle mě opět velmi záleželo na tom, jaká si otevřete rare. Druhá podstatná věc také byla, kolik si otevřete commonových zemí jako Wastes, Crumbling Vestige, Holdout Settlement a Unknown Shores, protože bez nich se nedají hrát karty s colorless manou a aktivačními abilitami.

Oboje se mi tentokráte podařilo splnit na 100%, když jsem otevřel Sphinx of the Final Word, Endbringera, Sea Gate Wreckage a jako třešinku na dortu Ob Nixilise.UBčko tak byla jasná volba, navíc jsem měl k dispozici dostatek obraných bytostí do začátku,a stejně tak i pár levných triků. Deck bych ohodnotil tak 8/10. K dokonalosti chyběl removal do late gamu jako Oblivion Strike, nebo Grip of Desolation.

Výsledný deck vypadal takto:


7× Island
7× Swamp
Sea Gate Wreckage
Wastes
Unknown Shores
Skyline Cascade

Sludge Crawler
Hedron Crawler
Blinding Drone
2× Slaughter Drone
Vampire Envoy
Ancient Crab
Incubator Drone
Gravity Negator
Thought Harvester
Malakir Soothsayer
Kozilek' Channeler
Kalastria Nightwatch
Wave-Wing Elemental
Endbringer
Sphinx of the Final Word

Clutch of Currents
Warping Wail
Corpse Churn
Tar Snare
Containment Membrane
Sweep Away

Ob Nixilis Reignited

Původně jsem zvažoval, že budu hrát malou zelenou splash na Baloth Null, ale potom, co jsem ho nezahrál za celou hru proti podobně kontrolnímu UBčku, jsem usoudil, že jedno vracení z hrobu stačí (Corpse Churn), jelikož moji řezníci v late game soupeře snadno rozjedou bez nějaké větší námahy.

S deckem jsem nakonec uhrál 5:1, což stačilo na druhé místo z 25 hráčů. Bohužel, Petr Brožek se rozhodl, že každý dostane alespoň jeden booster na ceny, takže to znamenalo výhru pouhých šesti boosterů. Osobně bych si za druhé místo z 25 hráčů představoval alespoň dvojnásobné množství boosterů. Dva rozbalené foil basicy alespoň celý turnaj zaplatily...

Z turnaje bych zmínil alespoň pár zajímavých momentů. Ve druhém kole mě nehorázným způsobem rozjel Honza Brožek, když jsem v první hře nedal třetí zemi, zatímco Honza si dal Hedron Crawlera (podle mě suverénně nejlepší dvoudrop v edici) into Warden of Geometries into Guardian of Tazeem a Bane of Bala Ged. Ve druhé hře na mě pak vybafla ve třetím kole Nissa a já si nedolízl pátou zemi na Nixilise, ačkoli jsem měl čtyři na úvodní ruce.Štěstí se mi vrátilo hned v dalším kole, kde jsem hrál se svým spolubydlícím, Robertem Kloučkem. Ve třetí hře jsem zahrál Ob Nixilise, kterého by se zbavil, pokud by mu přišla země pro Drownera of Hope. Bohužel na zemi čekal asi tři kola, během kterých jsem si dolíznul Sfingu, která si nakonec doletěla pro výhru.

V posledním kole jsem hrál o druhé místo se soupeřem, o kterém jsem věděl, že má dvojici brutálních rare, Mina and Denn, Wildborn a Omnatha. V první hře měl od pátého kola na stole Omnatha, na kterého jsem nenašel odpověď. Srdnatě jsem se ale bránil a v jednom kole jsem měl dokonce dva outy na výhru v podobě Clutch of Currents a Sweep Away. Bohužel to ale nedopadlo...Kvůli Omnathovi jsem byl dokonce nucen nasidovat Bone Splinters, Ve druhé hře jsem soupeře rychle rozjel a ve třetí se mi povedlo zabít Minu a Denna a i když se soupeř potom zbavil Ob Nixilise, tak se mi povedlo zvítězit (celou dobu to navíc jistil Bone Splinters).

Na závěr pro vás mám fotku expedičního krále, Milana Vlčka, který si kromě tohoto úlovku ještě otevřel výborný pool, se kterým v nedělním turnaji obsadil druhé místo.


A to už je opravdu vše...

Kumano

Žádné komentáře:

Okomentovat